Penzion DaJa

Muzea Český Krumlov

Možnosti-img

Muzea Český Krumlov cca 28 km

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Objevujeme dávné krumlovské příběhy a vyprávíme je dál

Pro všechny návštěvníky, kteří chtějí získat ucelený a detailní obraz o bohatých dějinách města a regionu jsou v nepřehlédnutelné budově bývalého barokního jezuitského semináře, dnešním Regionálním muzeu, připraveny stálé expozice a řada sezónních výstav.

Rozsáhlým sbírkám z oborů archeologie, dějin umění a řemesla, národopisu, ale také historické farmacie vévodí velkolepý keramický model města – největší svého druhu na světě.

Dveře do světa historické i literární Šumavy otevírá pobočka muzea – rodný dům spisovatele Adalberta Stiftera v Horní Plané.

Terénní stanice experimentální archeologie na Křížovém vrchu se speciálním programem pro školy i veřejnost nabízí zážitkové i výukové programy zaměřené na popularizaci archeologie.

Wax museum Český Krumlov

Jen kousek od malebného náměstí Svornosti se nachází naše další Muzeum voskových figurín.

Muzeum je zaměřeno na osobnosti a region jižních Čech. Mezi nejzajímavější obyvatele patří Karel IV. nebo František Josef I. Tajemné sklepení je ukázkou středověkého městečka. Máte možnost nahlédnout do alchymistické dílny nebo staré krčmy. Celková atmosféra je doplněna světelnými a zvukovými efekty, takže se budete cítit, jako byste se opravdu procházeli po tržišti 15. století. Nahlédněte pod ruce rybářům z dob rozkvětu rybníkářství v jižních Čechách a zjistěte, na co chytali kapry!

Přijďte k nám zažít atmosféru doby dávného středověku!

Muzeum historických motocyklů

V Muzeu historických motocyklů na Vás dýchne historie na každém kroku. Muzeum se nachází v památkově chráněné budově bývalého mlýna. Původně bylo umístěno v přízemí budovy Krumlovského mlýna, kde dnes funguje stylová restaurace.

Muzeum obchodu a služeb Český Krumlov
V muzeu máte možnost zhlédnout původní dochovalý kupecký obchůdek a dále pak muzejní expozici, ve které jsou vystaveny nádherné historické pokladny, zásobníky na kávu, počítací stroje, různé typy vah a obaly na potraviny, nápoje a kosmetiku. Vše je doplněno rozmanitou ukázkou reklam a reklamních poutačů z papíru, kartonu a samozřejmě i smaltovaných a plechových reklamních tabulí. Návštěvníci velmi často využívají možnosti nákupu věrných replik plechových cedulí a jiných dárkových předmětů spojených s tématikou samotné výstavní expozice v muzejním obchodě, ten stojí rovněž za pozornost, neboť byl navržen a vyroben jako funkční replika starého kupeckého krámu městského typu s kamennými a skleněnými pulty, s velkým počtem polic, poliček, skříní, skříněk, věšáčků a šuplíků.
Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 3.000 m2 výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století. V části muzejního komplexu vznikla řada velkorysých ateliérů pro delší studijní a pracovní pobyty mladých umělců z východní i západní Evropy; ateliéry jsou pronajímány ministerstvům kultury nebo uměleckým institucím různých zemí na deset let; k dispozici je též apartmá pro spisovatele. Muzeum doplňuje rozsáhlý muzejní obchod a tradiční kavárna s českými specialitami pro umělce a milovníky umění s odpovídající atmosférou.
Museum fotoateliér Seidl

Dům se nachází v městské památkové zóně a zároveň byl prohlášen nemovitou kulturní památkou. Připravovaný projekt si kladl za cíl opravu domu, restaurování interiérů, mobiliáře a dochovaného vybavení fotoateliéru, jakož i konzervaci, digitalizaci a archivaci fotografického díla. Výsledkem těchto prací mělo být vytvoření veřejně přístupné muzejní expozice, kterou bude tvořit stálá výstava věnovaná dílu Josefa a Františka Seidla a dále prostory pro výměnné sezónní výstavy. Muzeum mělo mít rovněž k dispozici odborné badatelské pracoviště a v objektu mělo být zřízeno centrum česko – německo – rakouského porozumění.
Díky vysoké míře autenticity a komplexnosti se Museum Fotoateliér Seidel řadí ke skutečným světovým unikátům.

Sumava

Mapa