Penzion DaJa

Běžky

Možnosti-img

Kolem Horní Plané nebo Schöneben nebo Frymburk si můžete užít běžkařské trasy.

Běžky Schöneben a Frymburk

Rozlehlý běžkařský areál s celkem 70 km tratí, s vysokou sněhovou jistotou a pověstí nejlépe každodenně upravovaných stop na Šumavě, který se nachází v Rakousku v okolí Moldaublicku a Hochfichtu v nadmořské výšce kolem 1.000 m.n.m. Areál je z české strany dobře dostupný, bezplatné parkoviště se nachází pouze necelý kilometr za hraničním přechodem Zvonková-Schöneben. Pozor, vstup do stop je zpoplatněn částkou 2,50 EUR na osobu a den!

Neváhejte! 70 km denně upravovaných běžeckých tratí čeká!

Lyžařský běžecký areál Frymburk-Lipno

Příjemný běžkařský areál s celkem 43 km strojově rolbou a skútrem upravovaných pestrých lyžařských stop vedoucích částečně po zalesněném hřebenu mezi Frymburkem a Lipnem, částečně po loukách a pastvinách nad Frymburkem v okolí Svatoniny Lhoty a částečně po zamrzlém a zasněženém lipenském jezeru. Stopy se upravují v nadmořské výšce 720 – 920 m.n.m.

Nástupní místa a doprovodné služby

Ideální nástupní místa jsou u fotbalového hřiště v Lipně nad Vltavou i ve Frymburku, dále přímo u půjčoven Lipno Centrum v Maríně Lipno a na parkovišti u Wellness Hotelu Frymburk. Přímo zde můžete zdarma zaparkovat a také využít služeb půjčovny Lipno Centrum, kde vám zapůjčí či prodají potřebný materiál a naservisují a namažou běžky. Žádný běžkař by určitě neměl minout nově otevřené občerstvení “U Richarda” na odlehlé romantické Svatonině Lhotě.

Sumava

Mapa