Penzion DaJa

Hopsarium Lipno

Možnosti-img

Při špatném počasí se s dětmi můžete podívat do Hopsária: cca 60km České Budějovice nebo Lipno nad Vltavou 28 km

Hopsarium Lipno

Hopsarium Lipno je umístěné v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Otevřeno je celoročně, otevírací doba je v sezóně od 10 do 19 hodin. Hopsarium je určeno pro hraní dětí i s jejich rodiči. Hlavní část vybavení tvoří prolézací věž přes dvě podlaží s překážkami, střílecími děly a fontánou na pěnové míčky, dvojskluzavkou, míčkovým bazénkem. Součástí prolézací věže je i trampolína. Z věže se dá přímo sklouznout na nafukovačku – klokanici Sáru. Ta má zavírací kapsu, kam se schová spoustu dětí. Samostatně je umístěn batolecí koutek s míčkovým bazénkem, houpačkou, stavebnicí z kostek.

Venkovní část, která je otevřena vždy za hezkého počasí, obshauje skluzavku na nafukovacích kruzích a dráhu pro šlapací auta. Auta mají nosnost až 150 kg a mohou nést přídavnou sedačku pro malé děti, které samy jezdit ještě neumí.

Atrakce jsou vyrobeny na míru pro Hopsarium Lipno, jsou certifikovány a pravidelně kontrolovány, splňují přísné německé požadavky na tento typ vybavení.

Součástí Hopsária Lipno je malé bistro s občerstvením, nápoji, nanuky, ale nabídneme Vám i čerstvě pečenou pizzu.

http://lipno.hopsarium.cz/novinky/

Vstup jen v ponožkách!

Z hygienických důvodů je povolen vstup pouze v ponožkách. Ty si sice můžete koupit i u nás na recepci, ale je to zbytečné, určitě máte nějaké doma 🙂 Tak si je nezapomeňte vzít s sebou. Děkujeme za ohleduplnost!

Mimo ponožky doporučujeme dlouhé kalhoty/tepláky, které budou dobře klouzat na skluzavkách a pohodlné triko.

Prosíme, abyste respektovali, že vnášení vlastních potravin a nápojů není povoleno.

Největší rodinné hřiště v jižních Čechách

Když byla naše holčička ještě menší než je teď, vystačila si s kostkami na koberci. Postupně kostky přestaly bavit nás i Karolínku a začali jsme se poohlížet po větší legraci. Zjistili jsme, že v některých městech fungují velké prostory pod střechou pro hraní dětí i dospělých. Tam se nám líbilo.

Rozhodli jsme se postavit si něco podobného u nás, abychom nemuseli jezdit tak daleko.

Proto jsme koupili:

nafukovacího žraloka, kterému se dá vlézt do tlamy
několik velkých trampolín
dopravní hřiště a do něho vozidla pro děti i dospělé
velkou prolézací věž se skluzavkami, míčky, lezeckou stěnou a různými překážkami
kopec, ze kterého se sjíždí na nafukovacích kruzích
loď, která se houpe na vlnách
multifunkční hřiště
spoustu různých prolézaček pro menší a nejmenší lidi
klokaní doupě, kam může jen ten, kdo má právě narozeniny a další.
Do obýváku se nám to všechno nevešlo a tak jsme hledali nějakou velkou, ale opravdu velkou místnost, kam bychom všechny naše poklady pohodlně vměstnali. Nakonec jsme objevili továrnu ve Vrbenské ulici, kde se zrovna nic nevyrábělo. Má něco přes 2 100 m2, což je tak akorát.

Všechno přesně podle našich představ vyrobili dodavatelé z Německa a z Holandska. Popletli sice barvy trampolín, ale jinak to jsou machři. Firma TÜV SÜD prověřila, jestli je všechno zařízení bezpečné a pravidelně to bude chodit překontrolovat.

Abychom nemuseli pro jídlo a pití chodit až na náměstí, postavili jsme v hale bistro. Vymysleli jsme podivné kulaté panáky, asi hopíky (nebo pomeranče?), kteří nám ukážou, jak nejlépe vyvádět. Vymalovali jsme a bylo hotovo.

Tohle všechno jsme si tedy pro sebe postavili. A taky pro všechny rodiče a děti, které už nebaví trávit čas u televize. Pro babičky a dědy, kteří ještě nepatří do starého železa.

A taky pro Vás, pane řediteli, abyste se přesvědčil, že ten unavený pán s knírem za monitorem se také umí smát a dokonce pomůže paní účetní, když balancuje na šikmé ploše.

Pro Vás, paní učitelky a páni učitelé, abyste jednou mohli dětem dovolit trochu víc, než co dovoluje hranatá třída se zelenou tabulí vpředu. A pro všechny ostatní z našeho kraje, kteří už nechtějí nosit šedivé brýle.

I pro vás, kteří ani České Budějovice neznáte, třeba jednou zakopnete o mapu a přijedete.

Moc se na vás těšíme.

http://budejovice.hopsarium.cz/info/

Sumava

Mapa